The biggest jazz club in Prague

  ♫  

Two floors of live music, one of them with free entry!

wifi poskytujeme slevy na isic kartu facebook jazztimu
czech
program
Jazz Time news archiveJazz Time program archive


Silvestr2015WebJazzTime.jpg

15.8.2014
Srpen

Vážení,

do 31.08.2014 žíva hudba v restauraci bude pouze od středy do soboty.

V klubu se nebude hrát, program na Záři připravujeme.

Váš Jazz Time

 

 

Z duvodu technické havarie Jazz Time bude zavřený do 01.04.2014

od 01.07.2013 do 31.08.2013Pondělí až Pátek   11h - 15h   a od 19h – 01h
Monday till Friday

Sobota   od 18h - 01h
Saturday

Neděle zavřeno
Sunday closed

 

4.5.2012 21h

 

 

Obsazení:
Štěpán Markovič (saxofon), Pavel Dirda (klávesy), Ladislav Richter (kytara), Vladimír Dirda (baskytara), Pogo (bicí).

Markovič Gipsy Groove, dříve znám jako Gulo Čar Rhytm, má zvláštní místo v seznamu koncertních projektů jazzmana Štěpána Markoviče. Jejich společné muzicírování bylo původně „krokem do neznáma“. I přesto se projekt ve sledovanosti odborníků ocitl okamžitě na velmi viditelných příčkách.

Kapelu tvoří zakládající členové oblíbené romské funky soul kapely Gulo Čar, která svou muzikálností uchvátila posluchače i například v roli předkapely legendy Jamese Browna. Mezi výrazné počiny Gulo Čar patří i spolupráce s Dougem Wimbishem; jejich společné album získalo v roce 2003 cenu Anděl za nejlepší desku v kategorii world music.

Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším osobnostem tuzemské jazzové scény. Doprovázel neuvěřitelnou řadu českých i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli; natočil desku s Billem Clintonem. Jeho projekt Markovič Gipsy Groove přináší konkrétní představu o excelentním citu jazzmana pro spojování rozdílných hudebních žánrů. V říjnu 2011 proběhl na Pražském hradě křest první společné desky Markovič Gulo Čar Rhytm. Kmotrem alba se stal prezident Václav Klaus.

V současné době kapela Gipsy Groove připravuje další desku ve studiu Sono Records. V létě loňského roku tento hudební projekt ohromil na prvním ročníku South Bohemia Jazz Festu, kde kapela uváděla spolu s Karlem Rodenem slavnou jazzovou zpěvačku Minu Agossi.

Benefiční koncert

V úterý 27.3.2012 se bude konat od 19h benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na pomoc Ing. arch. Bojanu Bojanicovi, který je od srpna 2010 v komatu.

Na benefičním koncertu vystoupí Vojta Lavička a Gypsy Sould, Boro a Janis, Zlaja Demirovic, Jazz Time Band, Gavrilo a DJ TonyM, DJ Dejan, Balkan Boys.
Vstupné 200,- Kč

Všichni, kdo Bojana znáte a chcete přispět k jeho uzdravení, přijďte do Jazz Time v Krakovské 19, Praha 1.

 

http://www.facebook.com/events/372306752802798/

 

bojane_probud_se_1_800

20.2.2012
Booking

Pro rezervaci vstupenek a míst v klubu a restauraci prosím nepoužívejte email tomas@jazztime.cz, volejte na pevnou linku jazz klubu +420 222 212 994, Děkujeme!

2.12.2011
Silvestr 2012

silvestr_final_800

Silvestrovská show v největším jazz clubu v Praze

Speciální silvestrovský program připravuje pro letošní rok největší jazz klub v Praze. V těsné blízkosti Václavského náměstí v klubu Jazz Time se v poslední večer tohoto roku uskuteční show s bohatým hudebním programem, kde si každý přijde na své. V ceně vstupenky je i velký raut po celou dobu akce.

V průběhu silvestrovského večera se v horním patře pražského klubu Jazz Time uskuteční vystoupení  nadějného zpěváka Dušana Markka a kytaristy Josefa Floreše. Se svým repertoárem, který tvoří upravené světové hity, v letošním roce například velmi upoutali pozornost vyprodaného nádvoří při Hradozámecké noci na Karlštejně. Osobně si dvojici na svůj hudební koncertní projekt vybral i nejúspěšnější český herec současnosti Karel Roden. (spustit videoukázku)
Program ve spodní části klubu Jazz Time zahájí svým koncertem funky soul kapela Gulo Čar. Na hudební scéně jistě nepatří tato brněnská kapela mezi nováčky; spolupracovali s Davidem Kollerem, Danem Bártou, Lucií Bílou a mnoha dalšíma. Producentem jejich první desky byl Dough Wimbish ze slavných Living Colours, získali ocenění  Anděl. Vystupovali na pražských koncertech Jamese Browna a Gipsy Kings. Jejich koncertní vystoupení má již i díky své kvalitě a strhující show přední místo na velkých tuzemských hudebních festivalech. (spustit videoukázku)
Jedním z nejvýraznějších hostů silvestrovské show bude saxofonista Štěpán Markovič. Ten patří již řadu let mezi českou jazzovou elitu. Doprovázel neuvěřitelné množství tuzemských i zahraničních hvězd. Nelze nevzpomenout jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minneli nebo jeho live album s Billem Clintonem. (spustit videoukázku)
Show v největším jazz klubu v Praze uzavře oblíbený DJ Gino a v ranních hodinách se mohou návštěvníci akce těšit i na tradiční Jam Session.
V ceně vstupenky na akci (990 Kč) je i občerstvení hostů, tzn. raut až do rána. Návštěvníci klubu Jazz Time mají v nabídce i hlavní večeři, a to výběr ze šesti specialit kuchyně.
Akce se uskuteční 31.prosince 2011 od 19 hodin v clubu Jazz Time (Krakovská 19, Praha 1). Na akci je v prodeji pouze omezený počet vstupenek. Rezervace na info@jazztime.cz nebo na čísle +420 222 212 994

jazzbit

 

Večer započne vernisáží malířky Marie H. Saudkové. Ta představí svou novou tvorbu a zahájí výstavu, jež potrvá až do ledna 2012. Návštěvníci listopadového večera pak budou moci svůj dojem z výstavy ještě umocnit zážitkem z hudební produkce, kterou obstarají fusion-jazzové formace Wunderbar Band a Fluid Culture. Spojení těchto dvou různých vnímání umění a jeho výsledek je hlavním cílem koncertního soirée.

WUNDER BAR BAND
http://bandzone.cz/wunderbar
Kapela Divutvorného baru představí autorské a silně propracované kompozice z počátků kapely i současnou tvorbu. Uskupení hraje především groovově a funky laděné skladby vycházející z jazzu.
Složení: Martin Žárský - kytara, Pavel Křižovenský - saxofony, příč.flétna, Vojta Žárský - baskytara, Štěpán Drtina - čelo, Tomáš Knotek - bicí

FLUID CULTURE
http://bandzone.cz/fluidculture
Fluid Culture lze charakterizovat zejména jako jazz-rockové zeskupení hrající autorskou tvorbu, ve které se snaží propojit zdánlivě neslučitelné a trochu oživit zajeté hudební postupy a klišé s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů.
Složení: Tomáš Bouda - kytara, Iva Šulcová - piano, Stanislav Hrouda - basa, Martin Slezák - bicí

MARIE H. SAUDKOVÁ
http://www.mariesaudkova.cz/
Marie Havlenová Saudková je autorkou, jejíž tvorba je z hlediska dnešních uměleckých směrů těžko zařaditelná. Pochází z výtvarnické rodiny, kde nebývá zvykem umění studovat, samo ,,umění“ je zde chápáno spíše jako řemeslo. Mariiny obrazy jsou pro ni samotnou jakýmsi zvláštním způsobem komunikace se světem i bránou k její vlastní duši. Malbu vnímá jako uspokojení vnitřní radosti a terapii. Od roku 2004 se autorka věnuje převážně tématu květin, které v období její fascinace životem hrály hlavní roli. V její tvorbě najdeme krajinky, zátiší i obrazy stylově nezařaditelné. Na nadcházející vernisáži v klubu Jazztime uvidíte zejména obrazy z nové letošní tvorby.

Vstup: 50/ 100,- Kč (do 30/ nad 30 let)

01.11.2011   Laco Deczi & Celula New York       vstup 300,- Kč    studentské vstupné 2 za cenu 1 vstupenky!!!!!

Vážení jazzoví fanoušci,

Omlouváme se Vám, ale koncert skupiny Guločar je z technických důvodů zrušen! Děkujeme za pochopení!

V době letních prázdnin bude omezen provoz jazz klubu pouze na čtvrtky, pátky a soboty. Hudební produkce v restauraci bude probíhat normálně každý den, kromě neděl, kdy bude zavřeno v restauraci i v klubu.

Vítejte na stránkách jazz klubu a restaurace Jazz Time...