Největší jazzový klub v Praze

  ♫  

Dvě patra živé hudby, v jednom z nich vstup zdarma!

wifi poskytujeme slevy na isic kartu facebook jazztimu
english
program
Jazz Time news archive

2.11.2011
JazzBit 18/11/2011

jazzbit

 

Večer započne vernisáží malířky Marie H. Saudkové. Ta představí svou novou tvorbu a zahájí výstavu, jež potrvá až do ledna 2012. Návštěvníci listopadového večera pak budou moci svůj dojem z výstavy ještě umocnit zážitkem z hudební produkce, kterou obstarají fusion-jazzové formace Wunderbar Band a Fluid Culture. Spojení těchto dvou různých vnímání umění a jeho výsledek je hlavním cílem koncertního soirée.

WUNDER BAR BAND
http://bandzone.cz/wunderbar
Kapela Divutvorného baru představí autorské a silně propracované kompozice z počátků kapely i současnou tvorbu. Uskupení hraje především groovově a funky laděné skladby vycházející z jazzu.
Složení: Martin Žárský - kytara, Pavel Křižovenský - saxofony, příč.flétna, Vojta Žárský - baskytara, Štěpán Drtina - čelo, Tomáš Knotek - bicí

FLUID CULTURE
http://bandzone.cz/fluidculture
Fluid Culture lze charakterizovat zejména jako jazz-rockové zeskupení hrající autorskou tvorbu, ve které se snaží propojit zdánlivě neslučitelné a trochu oživit zajeté hudební postupy a klišé s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů.
Složení: Tomáš Bouda - kytara, Iva Šulcová - piano, Stanislav Hrouda - basa, Martin Slezák - bicí

MARIE H. SAUDKOVÁ
http://www.mariesaudkova.cz/
Marie Havlenová Saudková je autorkou, jejíž tvorba je z hlediska dnešních uměleckých směrů těžko zařaditelná. Pochází z výtvarnické rodiny, kde nebývá zvykem umění studovat, samo ,,umění“ je zde chápáno spíše jako řemeslo. Mariiny obrazy jsou pro ni samotnou jakýmsi zvláštním způsobem komunikace se světem i bránou k její vlastní duši. Malbu vnímá jako uspokojení vnitřní radosti a terapii. Od roku 2004 se autorka věnuje převážně tématu květin, které v období její fascinace životem hrály hlavní roli. V její tvorbě najdeme krajinky, zátiší i obrazy stylově nezařaditelné. Na nadcházející vernisáži v klubu Jazztime uvidíte zejména obrazy z nové letošní tvorby.

Vstup: 50/ 100,- Kč (do 30/ nad 30 let)